بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در قم کجاست؟

منظور شما از جراحی ایمپلنت دیجیتال در قم دندان چیست؟

ایمپلنت دندانی یک ریشه دندان مصنوعی مبتنی بر تیتانیوم است که برای حفظ ترمیم های بالقوه مانند تاج استفاده می شود. اگر بیمار یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد و بخواهد لبخند زیبای خود را حفظ کند، ممکن است ایمپلنت دندان را در نظر بگیرد. ایمپلنت های دندانی تیتانیومی با موفقیت با استخوان ترکیب می شوند و پایه ای محکم برای ترمیم های دندانی بالقوه فراهم می کنند.

روکش هایی که روی ایمپلنت ها پیچ می شوند را نباید با ایمپلنت های دندانی اشتباه گرفت. تاج ایمپلنت شکل، اندازه و حیاتی است تا با دندان اصلی مطابقت داشته باشد و به شما در لبخند جدید خود اعتماد کنید. یک دندانپزشک باتجربه می‌تواند گزینه‌های مختلفی برای کاشت ایمپلنت‌های دندانی، مانند پل مبتنی بر ایمپلنت یا پروتز با پشتیبانی از ایمپلنت، بر اساس نیازهای خاص شما پیشنهاد دهد. وقتی تاج در جای خود و روی ایمپلنت دندان قرار دارد، نمی توانید به دیدن آن امیدوار باشید.

مدل سه بعدی دیجیتال ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دیجیتال در قم چیست و چگونه انجام می شود؟

یک شبیه‌سازی رایانه‌ای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و محل عصب در طی جراحی ایمپلنت دیجیتال در قم(که به عنوان جراحی ایمپلنت ناوبری دیجیتال نیز شناخته می‌شود) استفاده می‌شود. یک دندانپزشک زیبایی معتبر می تواند با استفاده از این دانش، یک روش با حداقل برش را برنامه ریزی کند. در مقایسه با جراحی کاشت مرسوم، ناراحتی کمتری در جراحی ایمپلنت دیجیتال وجود دارد زیرا بر ایجاد کوچکترین برش ممکن تمرکز دارد.

یک راهنمای دقیق روی دندان ها در طول درمان ایمپلنت دیجیتال در قم قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ عصب یا دندانی آسیب نمی بیند. این راهنما همچنین به دندانپزشکان در ایجاد برش های دقیق اما ریز برای قرار دادن ایمپلنت دندان کمک می کند.

جراحی با حداقل برش به چه معناست؟

مفهوم جراحی با حداقل برش این است که افراد فقط باید برش های جزئی را برای کاهش درد، پریشانی و بهبودی انجام دهند. این امر مستلزم ایجاد برش های کوچک به اندازه کافی برای ایمپلنت های دندانی است تا نیاز به بخیه را از بین ببرد.

 

ایمپلنت دیجیتال دکتر رحیمی

جراحی مینیمال برش نیز به کاهش میزان خونریزی و تورمی که در حین جراحی دندان رخ می دهد کمک می کند. در مقابل، جراحی برش عمومی نیاز دارد که دندانپزشک لثه را به استخوان برش دهد تا محل اعصاب را تأیید کند و وضعیت استخوان را بررسی کند.

مدلسازی فشار ایمپلنت

مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال در قم چیست؟

برخی از مزایای دندانپزشکی ایمپلنت از راه دور به شرح زیر است:

  1. آنها از استخوان فک و سایر ویژگی های صورت محافظت می کنند و به شما امکان می دهند ساختار صورت خود را حفظ کنید.
  2. آنها عملکرد دندان های شما را با بهترین چیز به دندان های طبیعی باز می گرداند.
  3. آنها ظاهر لبخند شما را به طور کلی بهبود می بخشند.
  4. آنها به شما کمک می کنند واضح تر صحبت کنید زیرا بیشتر شبیه دندان های طبیعی هستند و راحت تر از پروتزهای معمولی صحبت می کنند.
  5. جویدن با آنها نسبت به پروتزهای معمولی راحت‌تر است و به اندازه کافی محکم هستند که می‌توانند انواع غذاها را گاز بگیرند.
  6. دیگر لازم نیست نگران پوسیدگی های دندانی با ایمپلنت های دندانی باشیدبلکه بهتر است به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمپلنت ها و لثه های شما تا حد امکان تمیز و ایمن هستند.
  7. ایمپلنت دیجیتال در قم می‌تواند با جلوگیری از ایجاد فشار، که می‌تواند باعث جابجایی دندان‌ها شود، به نگه داشتن سایر دندان‌ها در محل مناسب‌شان کمک کند.
  8. برخلاف پروتزهای معمولی، ایمپلنت دیجیتال در قم هنگام خنده، عطسه، جویدن یا سرفه نمی افتند و شما را از شرمندگی نجات می دهد.
  9. پروتزها و بریج های ثابت به اندازه ایمپلنت های دندانی دیجیتال دوام نمی آورند. در حالی که روکش ها نیاز به تعویض دارند، اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود ممکن است یک دهه یا بیشتر دوام بیاورند.

برخی از مزایای ایمپلنت های دندانی خودکار در مقایسه با روش های معمولی درج وجود دارد. کل فرآیند را می توان به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی در تصویربرداری، اسکن و محاسبات ساده کرد که منجر به بازدید کمتر و حتی دقت بیشتر می شود.

از آنجایی که این روش بدون برش یا بخیه انجام می شود، اختلال کمتری در بافت لثه ظریف ایجاد می شود. در نتیجه، عملیات زمان کمتری می برد.

روش کاشت دندان دیجیتال کمتر دردناک و ناخوشایند است و در نتیجه بیماران بسیار خوشحال تر هستند.

آیا جراحی با حداقل برش راحت تر از سایر روش های کاشت دندان است؟

لثه باید در تمام طول محل کاشت ایمپلنت در جراحی کاشت دندان معمولی برداشته شود. به همین دلیل است که تعداد فزاینده ای از بیماران جراحی ایمپلنت دیجیتال را انتخاب می کنند. از آنجایی که از تصاویر سی‌تی سه بعدی برای تایید وضعیت استخوان و محل عصب استفاده می‌شود، جراحی ایمپلنت دیجیتال شامل یک برش کوچک است. از سوی دیگر، جراحی سنتی کاشت دندان نیاز به برش بزرگی از طول لثه تا استخوان دارد.

عکس ایکس ری از پایه ایملنت دندانی در لثه

در این روش نیازی به بخیه نیست زیرا سوراخی که برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد می کنیم کوچک است. این نه تنها زمان بهبودی را کاهش می دهد، بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد.

برنامه ریزی ایمپلنت دیجیتال در قم و جراحی ایمپلنت  دیجیتال هدایت شده

ما برنامه ریزی دیجیتال را فرآیند تعیین مناسب ترین ترکیب ایمپلنت و پروتز برای فرد با استفاده از فناوری های دیجیتال می نامیم. در این فرآیند ساختار استخوانی فرد به صورت سه بعدی بررسی می شود و دقیق ترین موقعیت های ایمپلنت مشخص می شود.

برای این کار، توموگرافی کامپیوتری (CT) از فک های مورد درمان گرفته می شود.

دندان ها و لثه های داخل دهانی نیز با اسکنرهای داخل دهانی ( قالب های دیجیتال ) اسکن شده و به محیط کامپیوتر منتقل می شوند. با ترکیب این داده ها می توان قبل از جراحی در محیط مجازی یک بررسی دقیق انجام داد. مناسب‌ترین موقعیت‌ها و اندازه‌های ایمپلنت با بررسی مناطقی که استخوان کافی و باکیفیت است، تشکیلات آناتومیک و بافت‌های اطراف تعیین می‌شوند. سپس راهنماهای جراحی تهیه می شود تا بتوان این درمان برنامه ریزی شده را به صورت یک به یک روی دهان اعمال کرد. با روش جراحی ایمپلنت هدایت شده، موقعیت های ایمپلنت برنامه ریزی شده روی کامپیوتر به درستی به دهان منتقل می شود.

اطلاعات نویسنده