مراقبت پس از جراحی پیوند سینوس

پس از جراحی پیوند سینوس ، بیمار باید تامپون های قرار داده شده در دهان خود را به مدت 30 تا 45 دقیقه گاز بگیرد. استفاده از یخ باید بلافاصله پس از عمل باید شروع شود و در فواصل زمانی 5 دقیقه ای کمپرس یخ در ناحیه مربوطه اعمال شود. کمپرس یخ باید تا زمانی که در روز عمل به خواب بروید ادامه یابد.

از آنجایی که مواد زیستی مانند پودر استخوان در فرآیند لیفت سینوس استفاده می شود، بسیار اهمیت دارد که بزاق خود را تف نکنید. بیمار تا 2 روز بعد از عمل نباید از دهانشویه استفاده کند و بینی خود را بکشد.

dentnet ratgeber sinuslift implantat 1024x452 1

بهداشت دهان و دندان بعد از لیفت سینوس بسیار مهم است. به همین دلیل می توان یک روز بعد از عمل مسواک زدن را شروع کرد. مسواک زدن باید با برس های نرم انجام شود و با فشار ملایم مسواک زده شوند. مصرف غذا و نوشیدنی گرم در 2 روز اول پس از جراحی توصیه نمی شود. به غیر از این موارد، چای، قهوه، الکل، غذاهای اسیدی و تند برای 2 روز اول توصیه نمی شود.

پس از جراحی پیوند سینوس هرگز نباید سیگار کشید. انجام ورزش در هفته اول بعد از عمل توصیه نمی شود. بخیه ها در روز دهم پس از عمل برداشته می شوند. تا آن زمان باید داروهای توصیه شده توسط پزشک به طور کامل مصرف شود.

اطلاعات نویسنده