ایمپلنت فوری در قم

ایمپلنت فوری در قم یک روش در دندانپزشکی است که مدت زمان درمان کاشت دندان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به طور متوسط کاشت ایمپلنت دندان ممکن است 8 تا 12 ماه طول بکشد. این یک دوره درمانی طولانی مدت است.

روش کاشت ایمپلنت دندان معمولی

1- دوره درمان

در این مرحله دندانپزشک دهان شما را ارزیابی می کند. اگر پزشکان وجود التهاب را در لثه یا ریشه دندان تشخیص دهند، شما فرآیند درمان قبل از کاشت را باید طی کنید. نسبت به شدت عفونت دهان شما، ممکن است به 2-3 هفته بهبودی نیاز داشته باشید.

2- پیوند استخوان (همیشه ضروری نیست)

اگر تراکم استخوان کمی داشته باشید، ممکن است به پیوند استخوان نیاز باشد. اگر به این مرحله نیاز دارید اما می خواهید پیوند استخوان را انجام ندهید، ایمپلنت دندان All On-4 بهترین گزینه درمانی است. پیوند استخوان به 3 الی 4 ماه دوره بهبودی نیاز دارد.

3- جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت روشی است که در آن دندانپزشک شما با سوراخ کردن لثه، ایمپلنت را وارد ناحیه مورد نظر می کند. این مرحله به تنهایی به 3 ماه بهبودی نیاز دارد.

4- تاج گذاری

شما می توانید تاج های فوری را انتخاب کنید که بلافاصله و با استفاده از روش پیشرفته CEREC تهیه می شوند. طراحی و ساخت تاج های شما معمولاً 3 هفته طول می کشد.

ایمپلنت فوری در قم
مراحل ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری در قم چگونه هستند؟

روند درمان ایمپلنت فوری در قم شامل نادیده گرفتن روند درمان مراحل اولیه و شروع فوری جراحی است. به عنوان مثال، اگر التهاب یا ریشه عفونی داشته باشید، دندانپزشک شما آن را درمان کرده و بلافاصله جراحی ایمپلنت را شروع می کند.

به طور کلی ایمپلنت فوری در قم یک گزینه بسیار ایمن و کارآمد در زمان است.

 

آنچه باید در مورد کاشت ایمپلنت فوری در قم بدانید

ایمپلنت های دندانی یکی از روش های رایج جایگزینی دندان هستند. پزشکانی که ایمپلنت های دندانی را انجام می دهند، با قرار دادن یک ریشه مصنوعی در فک، دندان کشیده شده را جایگزین می کنند. با این حال، تا همین اواخر، کاشت ایمپلنت دندانی یک فرآیند طولانی مدت بود که بسیاری از بیماران و پزشکان، علیرغم مزایای آن، مایل به انجام آن نبودند.

آنچه باید در مورد کاشت ایمپلنت فوری در قم بدانید

با افزایش تقاضای بیماران برای ایمپلنت فوری ، فن آوری ها و روش های جدید در نهایت امکان تحقق این اهداف بلندپروازانه را فراهم کرد. کاشت ایمپلنت فوری در قم یک روش ابتکاری است که ایمپلنت های دندانی را برای بیماران جذاب تر کرده است.

 

کاشت ایمپلنت فوری چیست؟

کاشت ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت های دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می گیرند. با قرار دادن ریشه ایمپلنت در فضایی که دندان کشیده شده است، فرآیند را ساده کرده و احتمال موفقیت آمیز شدن استخوان را افزایش می دهید. کاشت فوری ایمپلنت اساساً دو مرحله مهم را در طول یک قرار ملاقات انجام می دهد.

قالب جای ایمپلنت فوری

سه پروتکل اصلی بارگذاری ایمپلنت وجود دارد – بارگذاری فوری ظرف 48 ساعت، بارگذاری زودهنگام در عرض سه ماه و بارگذاری معمولی بین سه تا شش ماه پس از کاشت. اگر کاشت ایمپلنت فوری بیمار منجر به چسبندگی کافی روی استخوان شود، بارگذاری فوری نیز می تواند انجام شود. با این حال، اگر ایمپلنت نتواند تحت مقدار فشار مناسبی نگه داشته شود، زمان بیشتری برای ادغام استخوانی مورد نیاز است.

مزایا و معایب ایمپلنت فوری چیست؟

کاشت ایمپلنت فوری هم برای بیماران و هم برای پزشکان مفید است. برخی از مزایای استفاده از این روش نسبت به روش های مرسوم کاشت ایمپلنت دندان عبارتند از:

  1. جدول زمانی کوتاه تر درمان ایمپلنت فوری در قم
  2. روش جراحی ساده تر برای انجام
  3. جراحی های تهاجمی و بهبودی کمتر برای بیمار

مانند هر روش دیگری، کاشت ایمپلنت فوری با برخی از خطرات و معایب همراه است، اگرچه مزایا معمولاً بیشتر از معایب است:

 

  1. نیاز به هماهنگی بین جراح و دندانپزشک متخصص پروتز دارد
  2. ممکن است قبل از بارگیری به زمان بهبود نیاز داشته باشد
  3. همه بیماران کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت فوری در قم نیستند

در مقایسه با سایر اشکال جایگزینی دندان، ایمپلنت فوری در قم این پتانسیل را دارد که  کار شما را ساده کند و به طور کلی به بیماران تجربه بهتری بدهد.

محل پیچ ایمپلنت

انتخاب ایمپلنت مناسب برای ایمپلنت فوری در قم

قرار دادن فوری ایمپلنت می تواند روند درمانی کاشت دندان را برای بیماران آسان تر کند. با این حال، کیفیت سیستم ایمپلنتی که انتخاب می‌شود بر نتایج نهایی نیز تأثیر می‌گذارد.

 

مراحل دقیق انجام ایمپلنت فوری

ایمپلنت یک روزه در قم:

 

آیا همیشه امکان ایمپلنت فوری در قم و گذاشتن دندان روی آن در یک روز وجود دارد؟

برای ایمپلنت فوری در قم  ارتفاع، ضخامت و کیفیت استخوان، وجود عفونت در استخوان فک و دندان ها و وضعیت سلامت عمومی بیماران به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد و امکان نصب ایمپلنت و دندان های موقت در افرادی که این موارد را دارند امکان پذیر شده است.

در بیمارانی که معیارهای لازم را ندارند، روش ایمپلنت فوری در قم مناسب نیست و به همین دلیل، ارزیابی پزشک قبل از عمل، برنامه ریزی صحیح درمان و انطباق بیمار با روش کاشت ایمپلنت دندان بسیار مهم است.

ایمپلنت فوری در قم بعد از زمان کشیدن دندان

زمانی که شرایط مهیا باشد، می توانیم بلافاصله به محض کشیدن دندان، ایمپلنت دندان را در جای خود قرار دهیم. برای اینکه کاشت فوری در قم انجام شود، استخوان و لثه اطراف حفره استخراج باید سالم باشند. به همین دلیل کشیدن دندان باید با کمک ابزار خاصی به نام پریوتوم و با تکنیک کشیدن خاص انجام شود. مهمترین مزیت استفاده از ایمپلنت در زمان کشیدن این است که زیبایی طبیعی حفظ می شود و دوره درمانی به میزان قابل توجهی کوتاه می شود. حفظ حجم استخوان در محل دندان کششیده شده تنها با قرار دادن ایمپلنت و یا پیوند استخوان در حفره امکان پذیر است.

قبل و پس از ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری در قم پس از کشیدن دندان

ما آن را ایمپلنت فوری می نامیم. وضعیتی که ما در مورد آن صحبت می کنیم؛ اگر دندان ما بنا به دلایلی کشیده شود، فرآیند قرار دادن ایمپلنت در در همان جلسه را ایمپلنت فوری در قم پس از کشیدن دندان می گویند. به طور کلی، این روش درمانی زمان عمل را کوتاه می کند، اما روند کاشت را تسهیل می کند و می توان گفت در بسیاری از موارد ضروری است.

به طور معمول، یک دوره نقاهت حداقل 3 ماهه پس از کاشت دندان در قم انتظار می رود. سوکت دندان بسته می شود و با استخوان پر می شود. در کاشت فوری، فضای استخراج از قبل به گونه ای تنظیم می شود که برای سوکت ایمپلنت آماده شود و ایمپلنت قرار می گیرد. از آنجایی که ما انتظار روند بهبودی اضافی را نداریم، این روش در زمان کمتری برای تکمیل روند درمان نیاز دارد.

مزیت دیگر ایمپلنت فوری در قم این است که از سطح استخوان و لثه محافظت می کند. پس از استخراج، به طور متوسط ​​30 درصد از دست دادن استخوان در طول بهبودی رخ می دهد. اگر بلافاصله ایمپلنت را قرار دهیم، این کاهش حجم استخوان را به حداقل خواهیم رساند. اگر قرار باشد در ناحیه قدامی دندان کشیده شود و اگر ایمپلنت و دندان موقت را همزمان قرار ندهیم، لثه به سمت بالا کشیده می شود و در مراحل بعدی روند درمان رسیدن به زیبایی لثه مورد نظر بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین می توان گفت که ایمپلنت فوری پس از کشیدن دندان های قدامی ضروری است.

ایمپلنت فوری در قم روش درمانی است که بسیار حساس است و نیاز به تجربه دارد. ایمپلنت فوری زمانی که با دقت و بدون آسیب به استخوان فک انجام شود بسیار موفق آمیز خواهد بود. در برخی موارد ممکن است نیاز به استفاده از پودر استخوان اضافی باشد. تقریباً در 90 درصد موارد می‌توانیم ایمپلنت را بعد از کشیدن دندان انجام دهیم.

 

سوالات متداول در مورد ایمپلنت فوری در قم

چه مدت بعد از کشیدن دندان میتوان ایمپلنت فوری را انجام داد؟

اگر دندان شما کشیده شده باشد و ایمپلنت ساخته نشده باشد، می توان آن را در 2 هفته اول انجام داد.

چه نوع ایمپلنتی در درمان ایمپلنت فوری در قم استفاده می شود؟

 

✓ ایمپلنت هایی که برای درمان ایمپلنت فوری ساخته شده اند دارای ساختار نخی هستند که به طور خاص طراحی شده اند.

✓ نیروی چسبندگی ایمپلنت های طراحی شده مخصوص ایمپلنت فوری  به استخوان 4-5 برابر بیشتر است.

✓ زمان ادغام استخوانی (همجوشی با استخوان) این ایمپلنت ها سریعتر است.

✓ ایمپلنت فوری در قم ، می تواند در اعماق و زوایای مختلف روی استخوان قرار گیرند.

✓ تمامی دندان های جایگزین را می توان بر روی ایمپلنت ها به دلیل انعطاف پذیری در موقعیت قرار داد.

✓ روکش ها را می توان مستقیماً بدون هیچ گونه چسبی به ایمپلنت های طراحی شده پیچ کرد.

✓ با پیچ مستقیم روکش روی ایمپلنت می توان از مشکلات ناشی از چسب در بلند مدت جلوگیری کرد.

 

 

ایمپلنت فوری در قم را می توان در همان روز اجرا کرد

 

علیرغم تمام ویژگی های ایمپلنت، ممکن است لازم باشد برای یک دوره زمانی معین برای کاشت ایمپلنت بعد از از دست دادن دندان منتظر بمانید. به همین ترتیب، پس از کاشت ایمپلنت، ممکن است لازم باشد تا ۴ تا ۶ ماه منتظر بمانید تا قسمت‌های قابل رویت دندان قرار داده شوند.

در 10 سال گذشته پیشرفت های سریعی در ایمپلنت های دندانی صورت گرفته است که نزدیک به 60 سال است که با موفقیت 95 درصدی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و اکنون امکان اعمال ایمپلنت در همان روز از دست دادن دندان وجود دارد.

 

مناسب ترین ساختار برای صورت به دست می آید

 

با  ایمپلنت فوری در قم ، ارزیابی‌های بالینی و رادیولوژیک لازم از فرد قبل از عمل انجام می‌شود و سپس اطلاعات مربوط به ایمپلنت مورد استفاده در مرحله برنامه‌ریزی محاسبه می‌شود. سپس مرحله برنامه ریزی و تولید به کمک کامپیوتر برای قرار دادن دندان روی ایمپلنت شروع می شود و مناسب ترین ساختار برای صورت، لبخند و وضعیت لثه فرد به دست می آید. ایمپلنت روی ناحیه دندانی که در حین عمل از بین رفته است اعمال می شود.

 

اطلاعات نویسنده