پیوند سینوس

پیوند سینوس چیست؟

پیوند سینوس یک روش پیوند استخوان است که فک بالا را برای کاشت ایمپلنت دندان آماده می کند. در مواردی که سینوس‌ ها خیلی پایین یا نزدیک به استخوان فک بالا هستند، می‌توان از درمان پیوند سینوس در قم برای تغییر موقعیت سینوس‌ ها استفاده کرد و فضای کافی برای ایمپلنت‌های دندانی ایجاد کرد تا پایه‌ های ایمپلنت مقومت کافی داشته باشند.

جراحی پیوند سینوس در قم همچنین به درمان از دست دادن استخوان در فک بالا و ایجاد تراکم کافی استخوان در فک بالا کمک می‌کند تا بتوان درصد موفقیت ایمپلنت دندان را افزایش داد. این روش یکی از رایج ترین جراحی های پیوند استخوان در دندانپزشکی است. ممکن است قبل از کاشت دندان نیاز به درمانجراحی لیفت سینوس داشته باشید و این ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما جای نگرانی نیست. لیفت سینوس یک روش جراحی نسبتا رایج است که درمان ایمپلنت را حتی پس از از دست دادن استخوان ممکن می‌سازد.

سیستم سینوس چندین بخش دارد، اما نزدیک‌ترین بخش به دندان‌های ما سینوس‌های ماگزیلاری هستند. گاهی اوقات هنگام احتقان یا سرماخوردگی شدید ممکن است دندان درد داشته باشید. این به این دلیل است که فشار در سینوس ها به ریشه دندان های فک بالا منتقل می شود. سینوس های فک بالا در دو طرف بینی گاهی خیلی نزدیک به استخوان فک بالایی هستند یا تراکم کمی دارند و از کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت دندان جلوگیری می کنند.

پیوند سینوس در قم

ایمپلنت دندان از پیچ‌های اتصالی استفاده می‌کند که در استخوان فک قرار می‌گیرند و به عنوان پایه‌‌ای مطمئن برای دندان‌ های شما عمل کنند. بیمارانی که تراکم استخوان فک بالای مناسبی ندارند ، پس از پیوند سینوس می توانند از روش درمانی ایمپلنت دندان استفاده کنند. جراحی پیوند سینوس امکان قرار دادن موفقیت آمیز ایمپلنت دندان را فراهم می کند.

چه موادی برای جراحی لیفت سینوس استفاده می شود؟

جراحی لیفت سینوس یا پیوند سینوس از تکنیک‌ها و روش های درمانی مختلف پیوند استخوان نسبت به شرایط بیمار استفاده می‌کند. می توان از استخوان خود بیمار به عنوان ماده مورد استفاده در پیوند سینوس استفاده کرد. این استخوان نسبت به مقدار ماده مورد نیاز برای جراحی لیفت سینوس از ناحیه لگن برداشته می‌شود.

آلوگرافت نوع دیگری از پیوند استخوان است که از استخوان فرد دیگری به عنوان ماده اصلی برای پیوند سینوس بیمار استفاده می کند. با پیشرفت های مداوم در زمینه پیوند استخوان، مواد حیوانی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این نوع پیوند سینوس از فاکتورهای رشد ویژه ای برای حمایت از بازسازی سینوس استفاده می کند.

متخصص پیوند سینوس در قم

مراحل جراحی پیوند سینوس در قم (لیفت سینوس)

روش های مختلفی برای انجام جراحی لیفت سینوس در قم وجود دارد. برای شروع جراحی پیوند سینوس، برش کوچکی در استخوان فک ایجاد می شود تا به غشای سینوسی دسترسی پیدا کرد. مرحله بعدی جراحی تغییر محل قرار گیری غشای سینوس دور از استخوان فک است. تا فضای کافی برای قرار دادن مواد پیوند استخوان ایجاد شود. سپس بافت لثه دوباره به هم بخیه می شود.

پس از قرار دادن مواد پیوند استخوان، ۴ الی ۶ ماه طول می کشد تا پیوند به طور کامل بهبود یابد. اگر پیوند با موفقیت از رشد استخوان موضعی پشتیبانی کند، باید کاندیدای مناسبی برای جراحی ایمپلنت دندان باشید. بسته به موقعیت شخصی شما، تکنیکی که دندانپزشک شما استفاده می کند ممکن است متفاوت باشد. اگر نگرانی دارید، حتما در مورد آن صحبت کنید.

عکس لیفت سینوس در قم

بعد از لیفت سینوس چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از پیوند سینوس در قم، ممکن است تورم، درد و حساسیت خفیفی را تجربه کنید. این علائم را می توان با مصرف منظم داروهای توصیه شده توسط دندانپزشک کنترل کرد. بلافاصله پس از درمان، بسیار اهمیت دارد که استراحت کنید و به بدن خود اجازه دهید تا به بهترین شکل ممکن بهبود یابد. بلافاصله پس از جراحی، ممکن است تورم در ناحیه و خونریزی از دهان یا بینی وجود داشته باشد. اکثر بیماران ناراحتی زیادی را تجربه نمی کنند. اگر خونریزی بیش از دو روز ادامه داشت یا درد و تورم بدتر شد، باید فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

خطر عفونی شدن سینوس ها وجود دارد، اما دندانپزشکی حامد رحیمی برای محافظت در برابر این مشکل به شما دارو می دهد. تا جایی که می توانید عطسه وسرفه نکنید، زیرا این کار می تواند مواد پیوند استخوان را حرکت دهد یا به بخیه های شما آسیب برساند.

پیوند سینوس برای ایمپلنت دندان در قم

چرا ممکن است به پیوند سینوس نیاز داشته باشیم؟

پیوند سینوس در قم  معمولا زمانی انجام می شود که بیمار استخوان کافی در فک بالا برای حمایت از ایمپلنت دندان نداشته باشد. ایمپلنت دندانی در یک فرآیند طبیعی با استخوان فک پیوند می خورد. برای این که ایمپلنت با استخوان فک به طور کامل پیوند بخورد، باید مقدار مشخصی از استخوان در آن وجود داشته باشد.

ممکن است قبل از کاشت ایمپلنت در موارد زیر به جراحی جراحی لیفت سینوس نیاز داشته باشید:

  • استخوان فک شما قبلا آسیب دیده است
  • کیست یا تومور از این ناحیه برداشته شده است
  • به دلیل پریودنتیت دچار تحلیل استخوان شده اید
  • حجم استخوان فک بالای شما به دلیل از دست دادن دندان کاهش یافته است
  • شما به طور طبیعی یک حفره سینوسی بزرگ دارید

عکس پیوند سینوس

مدت زمان بهبودی پیوند سینوس در قم

بیماران باید 4 تا ۶ ماه قبل از ایمپلنت دندان صبر کنند. این به استخوان فرصت می دهد تا در محل جدید خود جوش بخورد. کل زمان انتظار بستگی به نوع ماده استفاده شده دارد.

اطلاعات نویسنده